
ScreaM er nu officielt fast mand hos EnVyUs.
21. februar 2017 kl. 18:29
Officielt: ScreaM tilslutter sig EnVyUs
ScreaMs fremtid er nu endelig annonceret, og han bliver i det franske, da han erstatter en af EnVyUs spillerne efter blot fem dage på holdet.
Efter utallige rygter er der nu endelig kommet afklaring på headshot-maskinens fremtid, da ScreaM tilslutter sig EnVyUs, har spilleren selv offentliggjort på Twitter.
Vi kunne tidligere på måneden fortælle, at det franske medie VakarM mente at vide, at ScreaM ville erstatte devoduvek i startfemmeren, og det er lige præcis, hvad der kommer til at ske.
Efter dannelsen af de to nye franske hold, G2 og EnVyUs, stod ScreaM uden fast hold, og selvom han blev rygtet til blandt andre FaZe, så endte han med alligevel at blive en del af den franske rokade.
EnVyUs er derfor:
Happy
SIXER
RpK
xms
ScreaM
maLeK (coach)
EnVyUs skal allerede i kamp i aften, hvor de har to ESL Pro League Sæson 5 kampe mod HellRaisers.
Snakker de vrøvl på internettet? Har de behov for dit indspark? Login eller opret en bruger for at kunne kommentere.
Seneste aktivitet
Søger spiller
(2)