Kampprogrammet for slutspillet er nu fastlagt.

Her er kampprogrammet for op- og nedrykningsspillet

Efter et veloverstået grundspil i POWER Ligaen og divisionerne, er kampprogrammet for op- og nedrykningsspillet nu fastlagt.

Alle grundspillets kampe i POWER Ligaen og divisionerne er nu spillet, og vi kender dermed også de hold, der enten skal slås om oprykning eller redde sig fra nedrykning.

De seks bedste hold fra POWER Ligaen spiller slutspil på LAN i den første weekend af december, men inden da skal holdene fra divisionerne spille om op- og nedrykning.

Hele kampprogrammet er som følger:

Esportal

POWER Ligaen slutspil

  • 4. december klokken 13:00 - MASONIC vs. DREAM.gg (Kvartfinale 1)

  • 4. december klokken 16:00 - Tricked vs. AGF (Kvartfinale 2)

  • 5. december klokken 10:00 - AaB vs. Vinder af kvartfinale 1

  • 5. december klokken 13:00 - OPAA vs. Vinder af kvartfinale 2

  • 5. december klokken 17:00 - Finale

POWER Ligaen relegation - To pladser i POWER Ligaen på højkant

  • 15. november klokken 17:00 - Esport Harte Martinsen vs. IDK

  • 15. november klokken 17:00 - Madsport Esport vs. DEJAVUE

1. Division relegation - To pladser i 1. Division på højkant

Runde 1

  • 15. november klokken 20:00 - Faceit Fiat vs. DREAM Alliance (semifinale 1)

  • 15. november klokken 20:00 - Future Gaming vs. MASONIC Academy (semifinale 2)

Runde 2

  • 17. november klokken 20:00 - Campus Vejle * Instinct vs. Vinder af semifinale 1

  • 17. november klokken 20:00 - Sera Esport vs. Vinder af semifinale 2

2. Division relegation - Fire pladser i 2. Division på højkant

Runde 1

  • 15. november klokken 17:00 - Sørby Esport Academy vs. SERA Mad-Croc (semifinale 1)

  • 15. november klokken 17:00 - Exzentriq United vs. Esport Harte Epsilon (semifinale 2)

  • 15. november klokken 20:00 - SERA * WIWIHOSTING vs. Obliviate Academy (semifinale 3)

  • 15. november klokken 20:00 - TapOne Esport vs. MultiHunters (semifinale 4)

Runde 2

  • 17. november klokken 17:00 - eSpuma Academy vs. Vinder af semifinale 1

  • 17. november klokken 17:00 - OIS eSport vs. Vinder af semifinale 2

  • 17. november klokken 20:00 - AaB Akademi vs. Vinder af semifinale 3

  • 17. november klokken 20:00 - Campus Vejle * Lycras vs. Vinder af semifinale 4

3. Division relegation - Otte pladser i 3. Division på højkant

Runde 1

  • 16. november klokken 17:00 - Cerebrum Academy vs. Vordingbots

  • 16. november klokken 17:00 - SDU Vikings vs. Falcons Evolve

  • 16. november klokken 17:00 - Golden future vs. Bobby's Team

  • 16. november klokken 17:00 - Halstedhus.Masonic vs. Unidad Esport

  • 16. november klokken 20:00 - Rydhave.West vs. Rydhave Slots Efterskole 3

  • 16. november klokken 20:00 - Falcons Academy vs. XI Academy

  • 16. november klokken 20:00 - Karlslunde Esport vs. HDE.Wild

  • 16. november klokken 20:00 - Kawaii Kitties vs. Obliviate White

Esportal
#1(Med 1 svar)
11. november 2021 kl. 19:42
Zealc0
Hvad er mulighederne så, for at blive tilskuer?
#2(Med 0 svar)
11. november 2021 kl. 23:22
Hippi
Sølv Sæsonkort Sæson 15
Sølv Sæsonkort Sæson 16
Virkelig godt spørgsmål! Også i forhold til POWER Ligaen relegation kampene som er sat til at starte samtidig.
Snakker de vrøvl på internettet? Har de behov for dit indspark? Login eller opret en bruger for at kunne kommentere.