
OpTic skal om lidt duellere mod AGO.
5. december 2018 kl. 16:46
Nu skal OpTic spille EPL relegation
OpTic skal om lidt møde AGO i en EPL relegation-kamp, hvor danskerne skal kæmpe om en plads i ESL Pro League season 9.
Efter en middelmådig sæson af MDL er OpTic nu blevet inviteret til at spille ESL Pro League relegation mod Kinguin, AGO og taberen mellem 3DMAX og Virtus.pro.
Holdene spiller om to pladser i den niende sæson af ESL Pro League, og der er her lagt op til nogle spændende opgør, hvor danskerne bestemt godt kan gå hen og snuppe en af de i alt to mulige pladser til EPL sæson 9.
OpTic får lov til at skyde festen i gang, da de klokken 16 skal skyde til måls efter AGO, som formåede at afslutte den ottende sæson af EPL med en sidsteplads.
Relegation-kampene bliver spillet som double elimination BO3 kampe. Stream til OpTics kamp kan findes via HLTV Live.
Snakker de vrøvl på internettet? Har de behov for dit indspark? Login eller opret en bruger for at kunne kommentere.
Seneste aktivitet
Rygtebørsen starter med G2, NAVI og Spirit
(0)
Steelshot søger hold!!!
(0)
Astralis versus Vitality - hvem er bedst?
(6)
Søger et hold til Powerligaen
(0)
Magisk reagerer på bænkning: "Tid til næste kapitel"
(24)
Medier: G2 bænker Snax - huNter- bliver ingame leader
(10)
Twistzz: Derfor er majoren årets værste turnering
(19)
OFFICIELT: KYOUSUKE SKIFTER TIL FALCONS
(20)
trio søger hold!
(2)
SIC (Spawned in Copenhagen) Søger Anker/lurker + riffler
(4)
POV: Sådan så det ud, da apEX gav fingeren til publikum
(6)
TaZ: “HooXi, du var en kælling”
(10)
Velo Søger hold!
(3)
(Næsten) frit valg på alle hylder for Astralis
(11)
dupreeh: "Dagen, jeg frygtede mest i karrieren, endte med at være en af de smukkeste"
(9)
Syvende i år: ZywOo vinder sin anden major-MVP
(7)
Lorrdy vinder majorens sidste fantasy-liga
(2)
Efter fem års fravær: Tyrkisk fodboldklub annoncerer nyt hold
(1)