
roeJ øjner titelforsvar i Finland
Deltagerlisten til Elisa Masters Espoo i Finland i slutningen af november er nu komplet, da fnatic er det sidste inviterede hold.
Det har Elisa annonceret på X onsdag formiddag.
Dermed får roeJ mulighed for at generobre Elisa-trofæet, eftersom han og fnatic gik hele vejen ved Elisa Masters Espoo i 2022.
Dengang talte holdkortet nicoodoz, FASHR, mezii, Peppzor og roeJ, men det er kun roeJ, der stadig er tilbage. Senest vinkede fnatic farvel til mezii, som ser ud til at have en fremtid i Vitality.
Ved Elisa Masters Espoo i 2022 gik fnatic som nævnt hele vejen og besejrede BIG i finalen. Ved turneringen gjorde fnatic brug af Peppzor, da KRIMZ sad ude med en håndskade.
Med fnatics invitation til Elisa Marsters Espoo 2023 er deltagerlisten nu komplet. Den er som følger:
ENCE
Apeks
GamerLegion
MOUZ
fnatic
Complexity
HAVU
FURIA














