Console og resten af Copenhagen Flames led et stort 1-16 nederlag i Charleroi Esport kvalifikationen.

Flere danskere fortsat med i Charleroi Esport kvalifikation

Her til aften blev den europæiske Charleroi Esport kvalifikation skudt igang, og her er der fortsat flere danske hold med.

Mandag aften byder blandt andet på den europæiske Charleroi Esport kvalifikation, og her stod flere danske hold klar til kampstart klokken 18:00.

Kvalifikationen er nu nået til RO32, hvor vi stadig har flere af de danske hold med. Her finder vi blandt andet Tricked, Lyngby Vikings, TLFO og FASTLOSE, der i skrivende stund er igang i RO32.

Dog er det ikke alle de danske hold, som har formået at spille sig til RO32. Her blev RO64 blandt andet endestationen for Copenhagen Flames, der led et stort 1-16 nederlag til PASSIONSODA.

Udover Copenhagen Flames' exit i kvalifikationen er både AGF, Atlando, COWABU og Hobro Vikings også ude af kvalifikationen.

Du kan finde bracket og lineups ved at trykke her.

#1(Med 0 svar)
11. marts 2019 kl. 21:48
Martin
Dust2 fantasy vinder
Støttet Dust2.dk med 24 julekugler i 2019
Dust2TV sub
Guld Sæsonkort Sæson 15
Guld Sæsonkort Sæson 16
Guld Sæsonkort Sæson 17
Console for helvede. Kom så!
Snakker de vrøvl på internettet? Har de behov for dit indspark? Login eller opret en bruger for at kunne kommentere.