
Kaptajn færdig i AaB efter blot en måned: "Clown shit"
AaB har haft en del udskiftninger over den seneste tid, og nu ser det ud til at flere er på vej.
Holdets IGL, BehinDx, skal nemlig ikke spille for organisationen længere.
Han fortæller i hvert fald på X, at han nu leder efter hold igen ovenpå "clown shit happening behind the scenes". Det følger han op med, at han intet ondt har at sige om organisationen, så det er altså ikke der, at tvisten skal findes.
BehinDx blev annonceret for AaB den 17. oktober, så det blev til mindre end to måneder i alt i trøjen for den danske holdkaptajn, der har været på den britiske scene i den seneste periode op til AaB.
Til Dust2.dk oplyser BehinDx, at han er åben for både danske og udenlandske hold, og at han ingen buyout har.
AaB har et officielt holdkort, men har spillet med flere andre spillere på det seneste, blandt andet tOPZ, Mol011 og bekker, mens Queenix har været fraværende.
AaB er officielt:
-
Viggo -
qx -
stesso -
Queenix
-- -
BehinDx (Bænket)

























