
Tricked møder Illuminar i UCC Summer Smash finalen
Det går rigtig godt for Tricked her for tiden, og igen i dag skal holdet spille en vigtig kamp. Det er nemlig endnu en gang finaletid for danskerne, der møder Illuminar i UCC Summer Smash finalen.
Tricked er indtil videre ubesejret i UCC Summer Smash, hvor de har slået hold som Nordavind, Nemiga, Winstrike og AGO. Nu er det Illuminar, som er deres sidste modstander i denne turnering.
Illuminar er det tidligere x-kom mandskab, og sidste de mødte Tricked var også i UCC Summer Smash. Her blev det til en sikker 2-0 sejr til danskerne, og forhåbentlig kan HUNDEN og kompagni gøre kunsten efter igen her til eftermiddag.
Vinderen af dagens finale sikrer sig 119.269 danske kroner, mens andenpladsen må tage sig til takke med 49.695 kroner.