Foto: Astralis

Se den her: Astralis præsenterer ny trøje

Astralis har afsløret, hvordan spillerne vil være klædt under majoren.

På lørdag skal Astralis langt om længe i aktion ved majoren i Köln, når det andet stadie bliver skudt i gang, hvor de 16 mandskaber kæmper om otte pladser videre.

Flere mandskaber har allerede præsenteret deres trøjer for majoren, og dagen inden majoren starter for Astralis, har den danske esportmastodont gjort det samme.

Trøjen, som rocker den klassiske røde Astralis-farve, er lavet i samarbejde med designeren Simon Wick, som er manden bag brandet (di)vision).

Udover den røde baggrund har trøjen et mønster af Dust2 i sort.

Trøjen kan ses i aktion på lørdag. Det er endnu ikke fastgjort, hvem Astralis møder i åbningskampen, da det første stadie først er afgjort senere fredag aften.

#1(Med 0 svar)
5. juni 2026 kl. 16:39
DOMINA7HOR
Vinder af Top 20-prediction på Dust2.dk
Synes egentlig godt den kan noget. Jeg melder godkendt!

Undrer mig dog lidt over hvad der er blevet af hummel. Er de mon helt ude så?
#2(Med 0 svar)
5. juni 2026 kl. 16:43
resiarlleh
.... den er grim
#3(Med 0 svar)
5. juni 2026 kl. 17:06
Tjange
Fedt de prøver noget nyt!
#4(Med 1 svar)
5. juni 2026 kl. 17:08
BoHi3L
Fedt med en anden stil, men skal den bettingreklame virkelig være der?
#6(Med 0 svar)
5. juni 2026 kl. 17:14
unclejakes
Guld Sæsonkort Sæson 16
Sølv Sæsonkort Sæson 18
det skal den vel, hvis de gerne vil have nogle penge til klubben :)
#5(Med 0 svar)
5. juni 2026 kl. 17:14
mamas
Hvis jeg skal stemme så Meh, men er sgu ret ligeglad hvordan deres trøje serr ud tbh :-) Har en gammel Astralis trøje og det er sådan jeg vil huske Astralis
#7(Med 0 svar)
5. juni 2026 kl. 17:16
Bertelsen
Støttet Dust2.dk med 24 julekugler i 2019
Guld Sæsonkort Sæson 15
Guld Sæsonkort Sæson 16
Guld Sæsonkort Sæson 18
Trøjen er vel fed nok. Men synes det er lidt svært at se logoet/Logoet falder i ét med trøjen? Det er ligefør, at hvis man ikke kender deres logo og bare ser deres trøje, at man tænker "Stake" er deres holdnavn :D
Snakker de vrøvl på internettet? Har de behov for dit indspark? Login eller opret en bruger for at kunne kommentere.