
roeJ og refrezh søger andetsteds.
17. april 2024 kl. 20:05
Ex-Preasy-spillere forlader skuden
roeJ og refrezh søger egne veje. roeJ er ikke længere dedikeret til Ex-Preasy-projektet, mens refrezh er åben for personlige tilbud.
I går meldte Daniel Vorborg, den tidligere coach for Preasy, ud, at han ikke kom til at være fuldt ud dedikeret til Ex-Preasy-projektet, og at han dermed søgte muligheder andetsteds.
Nu stemmer flere af de tidligere Preasy-spillere i.
Det drejer sig om roeJ og refrezh, der ikke længere er dedikerede til Ex-Preasy. Begge melder ud på X, at de er åbne for individuelle tilbud.
Ex-Preasy er stadig med i Elisa Invitational Spring 2024 og CCT Global Finals 2024. Om holdet færdigspiller turneringerne, eller om der træder nye spillere til, er endnu uvist.
*Opdatering: roeJ bekræfter overfor Dust2.dk, at han ikke kommer til at færdigspille turneringerne med Ex-Preasy.
Snakker de vrøvl på internettet? Har de behov for dit indspark? Login eller opret en bruger for at kunne kommentere.
Seneste aktivitet
PR viser sig fint frem i MOUZ-debut
(0)
Perfekt debutdag for NEO i Astralis
(3)
Astralis tager sejren på Cache
(10)
HYPERSPIRIT henter 2 danskere
(0)
Ascend Esport søger coach
(1)
Fra førsteplads i Barcelona til HOTU-nederlag
(0)
siuhy er færdig i Liquid
(1)
Dansker er på plads på fransk hold
(1)
STATE henter garvet profil
(0)
Astralis og NIP i aktion på åbningsdagen af BLAST Bounty
(1)
stavn skyder sejren hjem for NIP
(0)
Medie: Majorholdene lider af sticker-ændringerne
(3)
Se ny opdatering her: Bomben påvirker smokes og molotovs
(3)
Altekz forlader AM
(0)
HUNDEN: "Det var tid til, at der skulle komme noget anderledes ind på holdet"
(3)
STATE forlænger med Dengzoe
(0)
Invicta Academy søger spillere
(3)
NIP lukker deres akademihold
(0)































