POWER Ligaen Sæson 21 - Finale på ANARKIST
08D : 17T : 59M : 35S
Grundspillet er færdigt i POWER Ligaen.

Her er planen for slutspil og relegation

Kampprogrammet ligger nu fast for afslutningen på sæsonen, hvor der både skal findes op- og nedrykkere samt vinderne af POWER Ligaen Sæson 21.

Onsdag blev sidste skud i POWER Ligaens divisioners grundspil affyret, og dermed blev der sat et foreløbigt punktum for den 21. sæson.

Det hele går dog løs igen i næste uge, når op- og nedrykkere fra divisionerne skal findes, og senere i december skyder vi gang i POWER Ligaens slutspil, der kulminerer med finalen den 17. december.

Planen for slutspil og relegation er:

POWER Ligaen slutspil

Kvart- og semifinaler - Tirsdag d. 13. december

11:00 - Flames Ascent vs. CEPTER BITSKINS (#1)
14:00 - Tricked vs. Atlantic (#2)
17:00 - MASONIC vs. #1
20:00 - Astralis Talent vs. #2

POWER Ligaen relegation:

Mandag d. 5. december

20:00 - Sashi vs. SERA WiWi.host

Tirsdag d. 6. december

20:00 - Prosapia vs. Brøndby

1.division relegation

Mandag d. 28. november

17:00 - Obliviate vs. Luxera (#1)
17:00 - Sørby Esport vs. AaB (#2)
20:00 - Rombus Esport vs. TapOne (#3)
20:00 - forsinket5 vs. goatgang (#4)

Torsdag d. 1. december

17:00 - #1 vs. #2
20:00 - #3 vs. #4

2.division relegation

Tirsdag d. 29. november

17:00 - Quantaya Gaming vs. HEP! Gaming (#1)
17:00 - Team Easy On vs. Aurantiaco (#2)
17:00 - Whois vs. HDE.WILD (#3)
17:00 - Floki Esport vs. Die Hard (#4)
20:00 - IGNITE vs. Ubuntu (#5)
20:00 - Esport Harte vs. Animos (#6)
20:00 - GH Esports vs. TBA.GG (#7)
20:00 - Unicorn Rebels vs. Tricked Future (#8)

Onsdag d. 30. november

17:00 - #1 vs. #2
17:00 - #3 vs. #4
20:00 - #5 vs. #6
20:00 - #7 vs. #8

3.division relegation

Tirsdag d. 29. november

17:00 - LNO Titanium vs. Hannes Drenge (#5)
17:00 - Serie 6 vs. Sørby Immortals (#6)
20:00 - HDE.Skuffet vs. Karlslunde Esport (#7)
20:00 - Egedal Esport vs. CPH (#8)

Onsdag d. 30. november

17:00 - E-Stars vs. Amager Esport (#1)
17:00 - Frag Out Esport vs. HDE.Chill (#2)
20:00 - LenzGeneration Gods vs. Vendetta Gaming (#3)
20:00 - hvad er lan vs. Fjerritslev Gymnasium Academy (#4)

Torsdag d. 1. december

17:00 - Rombus Talent vs. #1
17:00 - eSpuma.Acd vs. #2
17:00 - Syntox vs. #3
17:00 - Quantaya Gaming Academy vs. #4
20:00 - Espergærde Esport vs. #5
20:00 - Ølgod Efterskole 2 vs. #6
20:00 - Espionage vs. #7
20:00 - O Grande Canhão Talentos vs. #8

4.division relegation

Mandag d. 28. november

17:00 - CV - Kammeraterne vs. Cracked Esport (#1)
17:00 - MultiHunters Esportal vs. Hafnia (#2)
20:00 - Slicetown vs. Gentofte Guards (#3)
20:00 - CSE.Main vs. Syntox Academy (#4)

Onsdag d. 30. november

17:00 - Obliviate Academy vs. #1
17:00 - Rombus Academy vs. #2
20:00 - Smurfs From Silver vs. #3
20:00 - AUC Tigers vs. #4

Snakker de vrøvl på internettet? Har de behov for dit indspark? Login eller opret en bruger for at kunne kommentere.