
Twistzz leverede et fremragende 1v3 for at lukke første map i semifinalerne til IEM Cologne 2022.
16. juli 2022 kl. 20:15
Lukker mappet med manér
Et fremragende 1v3 af Twistzz stoppede Movistar Riders' comeback samt lukkede første map i semifinalerne til IEM Cologne 2022.
Dagens anden semifinale er i fuld gang i Köln, hvor FaZe i øjeblikket duellerer med turneringens store overraskelse, Movistar Riders.
Det første map i bedst-ud-af-tre'en var Ancient, hvor FaZe hurtigt kom stort i front, og det internationale mandskab var blandt andet foran 11-4 ved pausen.
Movistar Riders gav dog aldrig op og holdte hovedet højt, idet de bragte kampen tilbage, hvilket kunne mærkes hos publikum i Lanxess Arena.
Det var dog et fremragende 1v3 af Twistzz i en runde, hvor meget lidt var investeret, der skulle lukke opgøret. Se selv den vilde præstation under.
Se Twistzz' vilde 1v3 her:
Snakker de vrøvl på internettet? Har de behov for dit indspark? Login eller opret en bruger for at kunne kommentere.
Seneste aktivitet
Fransk organisation køber sig ind i CS2 med majordrømmende hold
(0)
m0NESY sikrer Falcons bronze
(9)
Video: Sådan holder pro-spillerne Outside på Nuke
(3)
Problemer hos FaZe
(20)
Stort ECSTATIC-interview: Drømmen om majoren lever videre
(0)
Medie: Rebels vender tilbage til CS med nyt hold
(0)
Falcons vinder 45.000.000 kroner og fejrer det med Cristiano Ronaldo
(14)
OG trækker sig fra åben kvalifikation - AaB og WOPA får nye modstandere
(0)
ZywOo vinder årtiets spillergennembrud ved Esports Awards 2025
(0)
Portugisisk majordeltager stopper karrieren
(0)
apEX langer ud efter Vitality-fans: "Det er nemt at holde med os, når vi vinder syv turneringer i streg"
(4)
Nationer skal kæmpe i stor esportturnering i 2026
(1)
Mongoliets premierminister fulgte The MongolZ’ triumf
(0)
Kinesiske fans raser mod ZywOo: "Hvor er din far?"
(11)
+1 til Power Ligaen
(1)
WOPA henter Patti
(0)
THE MONGOLZ VINDER ESPORTS WORLD CUP 2025
(8)
Techno vinder sin første MVP-medalje
(3)