
ex-QBF fastholder tidligere Singularity-spiller
notaN tilslutter sig officielt det tidligere Quantum Bellator Fire-mandskab, hvor han overtager pladsen efterladt af Maccen, der i sidste uge takkede af med holdet grundet manglende motivation.
Det melder hovedpersonen selv om på Twitter, hvor han desuden skriver, at holdet fortsat leder efter en organisation at repræsentere i blandt andet den kommende sæson af POWER Ligaen.
Holdet mangler i mellemtiden også at annoncere en femtemand, da AWP'eren J3nsyy ikke længere fremgår som en del af holdkortet i et tweet af holdkaptajnen BERRY.
notaN har den seneste tid spillet med mandskabet i stedet for Maccen. Han var blandt andet med i den lukkede kvalifikation til Elisa Invitational, hvor ex-QBF led et 2-0-nederlag til MASONIC i finalen.
Den 21-årige riffelspiller bænkede sig selv fra Singularity tilbage i maj, da det blev svært "at jonglere CS og skole på samme tid", men er altså nu tilbage, når han tørner ud for BERRYs mandskab i den nært fortstående sæson af POWER Ligaen, der starter på mandag.
Foruden POWER Ligaen kæmper mandskabet også med i Pelaajatcom Series Fall Finals 2021, hvorfra vinderen kvalificere sig til PLAST Premier kvalifikationen, og ESEA Main.
notaN
Staehr
Tauson
BERRY




















