Søger du hold til næste sæson?
11D : 05T : 16M : 12S

Bytte bytte købmand: I aften skal der handles spillere

Vi er halvvejs gennem sæsonen, og det betyder, at der i aften kan handles spillere.

Vi er nået halvvejs gennem sæsonen, og tiden er kommet til, at holdene i POWER Ligaen og de forskellige divisioner kan skifte ud i holdkortene.

Tricked og CEPTER BITSKINS tyvstartede ganske vidst tidligere på ugen, da de byttede zyp og Jekuzih, men det går for alvor løs i aften. Så tune in på streamen, hvor Sander og Quintin klar til at styre løjerne og guide gennem aftenens transfers.

Transfervinduet er fra klokken 20-21, hvor vi sender live på dust2tv.

Nedenunder, ved alle holdenes lineup, kan du følge med i dagens udskiftninger. Vises en 🠈 hos en spiller, så betyder det, at spilleren er blevet hentet ind på holdet, mens  en 🠈 betyder, at spilleren er røget ud af startfemmeren.

POWER Ligaen

AGF (Lukki, Frøslev, cabbi, PERCY, Ryxxo, cajunb)
Astralis Talent (Altekz, vigg0, void, vester, Gnøffe)
Atlando Esports (Davud, cube, Tekzinz, buNNy, Mahhe)
Campus Vejle * Instinct (Niemann, willy, mad0, mika, MSN)
CEPTER BITSKINS (LUMSEN, wAGNR, jekuzih, TOBIZ, hug)
DREAM.gg (zibron, Azioom, Tonnes, LyMZ, Meltrox)
MASONIC (blaq, kraghen, brzer, Queenix, m4tt)
QBF (BERRY, J3nsyy, Tauson, Staehr, Maccen, cleMeNz0)
Singularity (notaN, smF, IceBerg, larsen, holzt, Vster)
Spirit of Amiga (Jmoments, dez1per, Hauge, Kev, Toft, mupzG)
Tricked (zyp, kiR, Lucky, Kwezz, PR1ME)
AaB (alexsomfan, Patti, scott, Buzz, Vaegten)

1. Division A

Agaming (Lazar, miko, V1kz-, dinesen, GiZM0)
Avalanche Main (Lilbro-, Qazzy, BrianSand, NolderN, LeguliaS)
Campus Vejle * Vanitas (BloMMeN, MiLLER, toastertim, Jostic, Andie)
ESIMED Esports (whitewater, Kongoaner, sirah, Chr1zN , Sukker)
Falcons (fa1th, Klestrup, Regn, Rekz, Kaspara, mzry)
FG.Sharkgaming (wolflaz, Marcel, Thugger, Loydz, Bear, Fantom)
h3rOc1ty (f1skereN, R0nic, Ch0zen, Ming0, lund)
HDE.Hype (Sa!azaR, oJay, Zanto, kroK, bytner)
OIS eSport (Vault^, Jimba, fastafboiiii, iBStabil, Lowen-, Bubz, Master)
VSPR (Grønlænderen, tMs, PLANN, fred, Skodo)

1. Division B

AGF Academy (wezx, SaCuL, FeZ, PURK, Speedy)
DREAM Alliance (sNEAKY, fuzehh, Lukib0y, Vontex, ebbens)
Future Gaming (b1ng0, bone, colon, Wusung, suraNga, FlipMe, anizz)
IGNITE (neemoN, Spuudy, fakeZ, Anlelele, C1gura)
Jyderup Parrots (Equip, Diirty, Boye, Borsty, Scr0b)
Madsport Esports (PihLziNh0, MagS, Griller, SLIZE, ZorenZen)
Nova Learning (fuzion, minet, OJ, Sikrow, Meldola, dfect, Shahata)
Quantaya-Gaming (Zaq, f1kton, Vedstedd, RalleR, orang)
SERA ESPORT (AnkjaerL, H3ZZ, hezy, Jipsi, Inspire)
Ølgod Efterskole (MistR, Hansi, L1ndtoft, logz, zukz)
AaB Akademi (RotteNygard, JBOEN, Thrax, Dres, Tris, kw0nks)

2. Division A

Avalanche Evolve (Doni, loeh, LunD, Hoffskov, Kremel)
Cerebrum.GG (zevve, vain, Cruz, disty, Lj, BehinDx, Gilborg)
DEJAVUE (embo, LATINOBOMBEN, Thobo, ValcoNN, Hartvig, Basso)
eSpuma Academy (Schmidt, Falk, Ch4se, BlocH, guldbaek, nym1s)
FG.NOCCO (AndersenS, Bjorn, Reymond, jnsN, Laugg, Trille)
Kronjyllands Talent * 3F (grav, Korsholm, Zimmer, KDone, viggo)
Multihunters Elite (Remi1000, Youb4y, Eltong, Tommygg_^, OzN3X)
No Luck (xDPiratManden, Sepe, BeastWTB, AntonBB, ChrizMiz)
Stidsholt Chargers (Sebzito0o, ErikseN, uNi, Cal0sh, zVEL, Flaxii)
Ølgod Efterskole 2 (z1o, Skelkjaer, AzN, Sorenbre, Feve1le)

2. Division B

Catchii (Freka, Noruyp, iAvocado, WeasleN, blamse)
Femmøller.Main (Xyper, W1nth3r, Gustavo, Roxen, Enj0y, Booster, Clint)
forsinket5 (stub-, NoisH, juuL-, zekon, inteq, tut-)
HDE.WILD (Squash, Frosty, KroN, Raidian, Rollo, TiMM)
Madsport Academy (migmoller, Boring, Dev3X, Logic, Seal)
Obliviate eSport (grumpyMonk, fritte0, FuskerN, hardtraa, rasta)
RSE * OnewayEsport (zEden, SL1ms, Knut'en, rAckzi, m1, Gramgaard)
SERA Mad-Croc (G4LaX, Replay, FBM, UpYGz, un1z4n)
SoA Aalborg (meyr, Runoe, vestr, juleez, revis0ren, chok, zwank)
Tricked.AT (Andree, Since, Mathell, zors1x, Rub1n)

3. Division A

Aflyst (k0nge, jk0b, Læx, Nak, Vipr, Wadion, Afro)
Backseat Gamers (Swiftrunner, Thomazze, Pentry, Bahtman, JoeyD)
Celeritas (Tapzii, Stripss, Movski, BoP, BersanG)
Falcons Academy (TAUMAN, deep, ballex, zh1NE, dezt, suma, PagE)
goatgang (mada, Mjaay, cadezz, Johnnyxgod, Rydex, m1kker)
h3rOc1ty Youngsters (MeyZ, N!c0kr3utz, Blackiichan, CleveR, R1P, exteNz, C0R3)
Halstedhus.Masonic (GydeN, S3CH3R, schraam, S1ndt, ryox)
Hobro Vikings (MRSiriusA, SmaskR, Kami, MODDII, Feynze, LazyYak)
Kronjyllands Esport * Jutlander (LAGZR.#, Svede, Nymann, Holo3, DamiX)
TapOne Esport (FejZic, Berg, sanzeN, Lun, Rez1337, Kimz)

3. Division B

Aletica (Lotus, emilovich, JVincent, Jstrup, Wakka, Technic)
Catchii Academy (Konje, RaX, Mniche, zT Pure, Lundw0w)
Faceit Fiat (magnet, domini, Popechild, DOGSLAYER, UngHvidDreng, Lilja, benno)
Faaborg Esport Main (ReGnZ, Bump, Tuff, shortyy, N1lleR, Tr1lle, tAOUNTED)
h3rOc1ty Acd (Firex, Laykinn, Codex, Zunrize, Rexx, Roer)
MASONIC Academy (Dengzoe, DemoN, tOPZ, RotmaN, Vendelb0)
NFC Esport (WeiZ, Staun, ZenTaC, SentByBatman, Pony, Azeri WillyVilddyr)
Regnar Gaming (Mo0wZz, HauQyeN | SaiyajiN, Samzito, Cob1ra, Dejavuu10)
Ringkøbing Esport (Kal1e, AbecK-, Dojo, Je$per , Folkehelten, LeffeN)
Unidad Esport (Don, Rxzey, Kulk, vkvaaben, Fr3ast, kontra, DKBOT)

3. Division C

Aebleskiver (Gallazor, FleaK, He1seR, Carlo, Papa_Viku)
De Fantastiske 5 (YBGY, Ronzow, Sinzey, Berrrnard, Led1)
Eastern Vikings (Quany, baskaa, Quax, Faust, Buglezz, sokey)
Impact Marcellos (ivaNb, m4nse, emili0, Sweetie, magic-F, Haze, eskezje)
Imperium (NST, Palmkvist, zerpex, Beccie, GramMagie, Mytoz, ministerN--)
Kawaii Kitties (Alt, Kobatz, Mikle, Jiace, Mandvelon, Dyrox)
Luxera Gourmet (Unn, Mudi, smn, Lapzy, skyY, Zyphes, FoGz)
Nameless (Man1acK, Retepp, auti, Brokke, DingDoo, Khaos)
Obliviate Elite (Nixa, Bune, frosty, FAAKIE, Frayster, Lauridsen)
REBORN (Struve-, Sebn, Leth, sigge, wavey, z3TC0RE11, -aspectt)

3. Division D

Brøndby Esport (Stecher, foam, jappanini, Vincentz, bLame)
Campus Vejle * Illusion (s0mmer, quiNz, AL1VE, granzales, ZND, leakz, gleerup)
Conscientia gaming (Glogz, Tpr0tny, nomiS, Rise, Autzen, daam)
eSpuma.Alpha (NicoQ, Semski, B!sgaard, Gaardsøe, finduzz, SuperCamper)
Exzentriq United (KangenGG, mathias, sowie, KæppeN, Knuller)
Obliviate Talent (MRKS, mkangeN, Wiihunter, felexes, DenGp)
OIS eSport Academy (Efezh, ErlangseN, Ember, Henni2k, N1njaKING, Bach)
SERA * WIWIHOSTING (Nordby, Smalling , daxy, Larzen, haxz, Rye)
Svendborg Orcas (TH, Zant1q, Lil Salt, kyuubii, schlagg)
TheSuspects (Seppda, Lum1, redeye, croWn, LauseN, akino-)

4. Division A

Dodgers (K0rs, JenSeN, Hede, FragR, Sebb0)
Gamebreak.dk (privaa, Za'tonic, chivo'5, Mⓞⓝkey™, d1ego)
Halstedhus 2 (DanniBoii, Frnixx, ScreenStalker, LarsenV8, LevelSnap, Sexykrøl)
Imperium subtle (Hypeo, s0n, T4PZ, Værner, bamze, Oea1y, TheAce)
Rydhave Slots Efterskole (Bjerre, Paxon, Ru11e, Smath, Guflin, Kronborg, KN)
SDU Vikings (Calamity, JannTheMan, Tax, Motiv, Smoosh)
Sønderborg eSport (Lass, Valdesen, Lyck, Kopper, zh4de, JuanMaestro9000)
Tricked U19 (Soldi, Tech, NifloX, Fused, KongMose)
Ultra Esport (Justin Case, ZolaGz, V I G I, gram, sebm1337, ungspiller1)

4. Division B

Bindernæs Efterskole 2 (Pugnator, Falkner, sebbe, Bøhmand, Vik1ng)
Catchii McQueen (BenjaPopperN, R3ZZY, -KasK-, DuuEE, Dao)
Egedal Esport (Bach, Falk5n, Hagenow, Kitsune, H3LLO, Plame, LOG1C)
Hjørring esport (Br0k9n, Dr4Zz3r, Cassøe, Krelloz, Baloua, Zlause)
HYDR (DEBRE, FlipN1X, FHJ, L3RGE, Theodor, Tron1c)
Impact Talent (p4c1e, Misty, MrRat, z1ndex, ST1NG, Frix, Temptress)
KaraokeBaren (Twuuu, 0zweego, Kollberg, LockyBit, JuST_DaReal, Sonne, Kr1l3)
Rydhave Slots Efterskole 4 (Kapzi, OtteZ, Bent Bentsen, PiratKongenLeothelion, Spøm)
Vordingbots (Dudu, Joooks, gerDDD, SPEKTR, ENZO7K, Graae)

4. Division C

DerStårMere (Dfreak, proconsol, Blobs, Captainyummu, Stokkepikkefar, Nidics)
Eternal Esport (Jones, Særan Pitasin, OlleBolleBi, HaldO, Guffe, GulleKiller, Teawest)
Falcons Evolve (HALKJAER, Muska, Tiarr, Wintz, Jagu, Moldix)
Femmøller Hawaw (Buggi, Wintrskov, Snapzey., M0nkey, SUwiC)
Impact Academy (Ekke, Lalle, Q1ntZ, Rau1g, Sn4x, Malone)
KMG ESPORT (WorkWolves, r4y, Julleo, TrukkerButt, MSV, Heise)
Multihunters ACD (Dolle, Awake, Must1ckz, KralleJ, Nedergaard, beggo)
Rydhave Slots Efterskole 3 (AGGU, Icron1c, Zealios, Potatofetich , Rask, NoTe)
Uppercuthummerklo (Spantinho, JKR, Viggo, OscarW, DeTecT, Sjuzk)
AaB Bravo (Pizza Time, Lemilano, zeth, p1skeN, dan1e, B1A5)

4. Division D

Bindernæs Efterskole (Cabb1e, Amby, Kap, Nikolæi, AUCTARI)
CSerious TopForm (vHFrancisco, Art1, eddye, KeepeR, topli, NaCly)
FFE.Altitude (Zap01, LUCIFER, Falken, SorenF, M1kkel)
HDE.Freezele (sondergaard, El2ro, Olfert, Niss33n, Bl0mmen, Ne0n, kenyaman-_-)
Karlslunde Alpha (L3so, CVS, Mester-zk0wl, Snakey, Froggiii, HENTZE)
Mou Gaming (KeePeeR, Swang, Risager, Svinet, Baka)
Nordsjællands Efterskole (B-E-L-L-S, Topper2401, Dent1x-, Jak1z, SP4LT, mr kiloju, Kaas)
SID (-gB-, v1ggo-, futzko, Shaaxy, Chaze)
Spor5 (Boevl, zteffeN, tuuuutuuuut , neSn, Koi, Famenw)

#1(Med 1 svar)
3. juni 2021 kl. 13:49
ma3rsk
Hvornår starter streamen, det står der vist ikke?
#2(Med 0 svar)
3. juni 2021 kl. 13:51
Sander
DPL Admin
Støttet Dust2.dk med 24 julekugler i 2019
Guld Sæsonkort Sæson 15
Guld Sæsonkort Sæson 16
Guld Sæsonkort Sæson 17
Vi sender fra 20-21. Har lige tilføjet det til artiklen.
#3(Med 1 svar)
3. juni 2021 kl. 14:32
BehinD
Håber på noget winspai trash talk
#4(Med 0 svar)
3. juni 2021 kl. 15:19
Winspai
Kage fra Dust2s 1års fødselsdag
Guld Sæsonkort Sæson 15
Guld Sæsonkort Sæson 16
Guld Sæsonkort Sæson 17
Guld Sæsonkort Sæson 18
Jeg tror ikke jeg skal ind og snakke har ihvertfald ikke hørt noget :D & Tror måske vi er done med den der cocky trash talking for nu ;)
Snakker de vrøvl på internettet? Har de behov for dit indspark? Login eller opret en bruger for at kunne kommentere.