
Disse hold støder sammen i slutspillet i den 13. sæson af POWER Ligaen
I går blev grundspillet afgjort i den 13. sæson af POWER Ligaen, der så holdene AGF, Sigma, Stepback og kinetic sikre sig en plads videre til slutspillet, hvor det vindende mandskab kan sikre sig 10.000 kroner.
Fordi Stepback sluttede på en førsteplads i grundspillet, så fik holdet lov til at vælge mellem ét af de to hold, AGF og Sigma, som deres modstander i slutspillets første kamp.
Inzta og kompagni valgte at tage kampen op mod Sigma, hvilket derfor også betød, at De Hviie og kinetic skulle støde sammen. Både b0ychild og endly laver et comeback i morgen, da spillerne skal hjælpe kinetic til sejr.
Den første kamp ligger mellem de to sidstnævnte mandskaber klokken 17:00, mens kampen mellem Sigma og Stepback efter er sat til at begynde klokken 20:00.
Finalen bliver afviklet på torsdag klokken 20:00, hvor én af de fire nævnte hold vil have gjort sig 10.000 kroner rigere, når de vågner op dagen efter.
Du kan følge begge kampene på denne stream fra klokken 17:00: