
26-årige wezx forlader maquinas.
19. december 2018 kl. 09:55
wezx forlader maquinas
Den 26-årige AWP-spiller er nu fortid hos maquinas efter næsten et år på holdet, der også har gået under navnene Eyez on me og Ignite.
Det kom helt uventet, da Ignite og spillerne i slutningen af november annoncerede, at de ikke forlængede samarbejdet, hvorfor spillerne skiftede navn til det midlertidige maquinas-tag.
Oprindeligt blev spillerne sammen, og alexsomfan blev hentet ind for at udfylde startfemmeren, men nu er holdet endnu en gang kun fire spillere, da wezx forlader maquinas.
Det skriver hovedpersonen selv i en TwitLonger, hvor han beskriver det som "sit sværeste valg" som CS:GO spiller.
Det korte skriv melder dog intet om, hvorfor han har truffet beslutningen, men Dust2.dk følger snarest op med et interview med wezx.
maquinas består nu af:
alexsomfan
LuckyV1
kiR
thamlike
Snakker de vrøvl på internettet? Har de behov for dit indspark? Login eller opret en bruger for at kunne kommentere.
Seneste aktivitet
PR viser sig fint frem i MOUZ-debut
(0)
Perfekt debutdag for NEO i Astralis
(3)
Astralis tager sejren på Cache
(10)
HYPERSPIRIT henter 2 danskere
(0)
Ascend Esport søger coach
(1)
Fra førsteplads i Barcelona til HOTU-nederlag
(0)
siuhy er færdig i Liquid
(1)
Dansker er på plads på fransk hold
(1)
STATE henter garvet profil
(0)
Astralis og NIP i aktion på åbningsdagen af BLAST Bounty
(1)
stavn skyder sejren hjem for NIP
(0)
Medie: Majorholdene lider af sticker-ændringerne
(3)
Se ny opdatering her: Bomben påvirker smokes og molotovs
(3)
Altekz forlader AM
(0)
HUNDEN: "Det var tid til, at der skulle komme noget anderledes ind på holdet"
(3)
STATE forlænger med Dengzoe
(0)
Invicta Academy søger spillere
(3)
NIP lukker deres akademihold
(0)































