
mantuu spiller i øjeblikket for ALTERNATE aTTax.
20. november 2019 kl. 21:03
Medie: mantuu skal fuldende OG-mandskabet
Først var det Jamppi, så poizon, og nu er det mantuu som er blevet rygtet til at fuldende det rygtet OG-mandskabet, som har valde på holdkortet.
Endnu en gang har det franske medie 1pv.fr, skrevet om en spiller, der kan blive en potentiel spiller for det rygtet OG-mandskab, som blandt andet har spillere som Aleksib, valde og NBK på startfemmeren.
Denne gang peger rygtet mod den nuværende ALTERNATE aTTax-spiller mantuu, som har været en del af holdet siden januar 2019. Sammen med det tyske hold, vandt han blandt andet ESL Meistershacft 2019, hvor de slog Sprout i finalen.
Rygterne med OG som helhed er ikke nye, da holdet senere er blevet rygtet til at kigge mod både Jammpi og poizon som en potentiel femte mand. Dette er dog aldrig blevet en realitet, så nu kigger OG mod mantuu, ifølge 1pv.fr.
Skulle rygtet gå hen og være sandt, så vil OG se således ud:
valde
Aleksib
NBK
ISSA
mantuu
Du kan læse 1pv.frs artikel her.
Snakker de vrøvl på internettet? Har de behov for dit indspark? Login eller opret en bruger for at kunne kommentere.