Vigtige point på spil i aftenens kampe
I aften står den på flere interessante opgør, når alle fire 2. divisioner skal i kamp.
Her er det blandt andre A-divisionens tophold, Obsidian Epparel, der skal i opgør mod Sørby Titans.
I B-divisionen er det ligeledes et tophold, der skal i kamp, nemlig Madsports, som støder sammen med MAFFEL.
I C-divisionen står den på opgør mellem divisionens højest og lavest placerede hold, nemlig DeFantastiskeFem og Copenhagen Flames Fe.
Derudover skal D-divisionens tophold også i kamp, når FG.Sharkgaming støder sammen med Avalanche.
Der er således masser af spændende Counter-Strike på programmet i aften.
2. Division A - Stilling og kampprogram
2. Division A - Lineups
- Catchii (Mel, WeasleN, blamse, iAvocado, Borsty)
- Halstedhus 2 (Sexykrøl, Frnixx, DanniBoii, PhillipzeN, Hannes, LarsenV8, ScreenStalker)
- Hobro Vikings (Retepp, Kami, Stinis, MRSiriusA, MODDII, Master)
- Obsidian Epparel (G4LaX, Haze, Diirty, xDPiratManden, Davud, sleazyh)
- OIS eSport (Bubz, Jonasnhj, Avanu , Lund, Zyphes, Nixa)
- RSE * OnewayEsport (Boye, rAckzi, SM1LE), Bjerre, Scr0b, braadz, Ra66u)
- Rydhave Slots Efterskole 2 (Guflin, zEden, Icron1c, m1, Paxon, striker, Smath)
- Stidsholt Chargers (uNi, AndersenS, ErikseN, Cal0sh, Treat, Flaxxiyt)
- Sørby Titans (0xfeldt, CLEVER_FOXY, MeyZ, N!c0kr3utz, Pries, SmackeDeH)
- Ølgod Efterskole 2 (AzN, Sorenbre, z1o, Feve1le, TiMM, Skelkjaer)
2. Division B - Stilling og kampprogram
2. Division B - Lineups
- Falcons Evolve (Slotsager, shortyy, MTT_-, Ralle, SKD, Tiarr)
- FG.NOCCO (jnsN, Trille, Bjorn, Bonfire, ZnikZ)
- its okay (gravityy, myrik, vhL, socN, Godson, Hacker Åge, pungz)
- Jyderup Enigma (Pellyy, Equip, Tauson, Staehr, DemoN, ko5te)
- Københavns Private Gymnasium (mohanN, Exeqtion, 0Willy Jr, Post, Captain Wolf, MariNa)
- Madsport Academy (Lilbro-, Juul, Kongoaner, T W ! X, Kareem, Shodian, Boring)
- Madsport Esports (AnkjaerL, Jipsi, Carlsonnnnn, H3ZZ, pace)
- MAFFEL (Rekz, GsM, Sev, Borch, lyr1x, zeken)
- Ringkøbing Esport (Kal1e, Folkehelten, Terpi, Waxzyy, Dojo, FAINT, Je$per )
- Svendborg Orcas (Lil Salt, TH, Lowen-, iBStabil, LoudyP-A-)
2. Division C - Stilling og kampprogram
2. Division C - Lineups
- Copenhagen Flames Fe (vic, Josefine, Paydru, AGR, ramziiN, rikkeeeeeee)
- DeFantastiskeFem (Led1, Berrrnard, mikejj, Swiingming, Sorenski, Tyrant)
- Dr. Oetker (Hothrrr, NSR, Giz, KYE, Cuddles, Youm)
- Dynamic5 (Syndicate, typx, OMMEE, Luri, StasH_A, daft, leceleb)
- Femmøller.Main (Xyper, Enj0y, Roxen, Gustavo, Kell3r)
- Quantaya-Gaming (sand, whitewater, N1ckz, Ming0, Zaq, lux0)
- Serenity Gaming (Seppda, Zant1q, DamiX, zev0x, Guldbæk)
- Unidad Esport (Rxzey, Tuff, Kulk, Zq0ut, kontra, BangBang, DKBOT)
- AaB Alpha (Shockie, Tris, Soto, JBOEN, ungspiller1, Thorup-, Roh)
- Aalborg Rebels OohTrade (Hudzito, magic-F, bruun, Ekke, mattb0y, Karma, Offline)
2. Division D - Stilling og kampprogram
2. Division D - Lineups
- Avalanche (bragi, Grunk, Kremel, Bod1Sh0t, SLumdawG)
- Campus Vejle * Illusion (Zaki, daxy, Jostic, AL1VE, Carazan)
- eSpuma Alpha (Ch4se, Unn, tOPZ, Falk, release, Falk)
- FG.Sharkgaming (LUMSEN, V1kz-, leakz, Dengzoe, Bear)
- fnøflerne (sla1ve, dev1sel, Pr3Gisk, Ch1p9x, Dupr33aver)
- Forsvaret (Steggerb, Lucky, Entity, Crisi, Lollipop, Chuck, Watcha)
- H.I.F Mustangs (Zi$d0, Hitjonas, Jorgenleth, Dutdyt, NicoQ)
- Spor5 (tuuuutuuuut , zteffeN, neSn, Boevl, Famenw)
- Ultra Esport (Justin Case, bette, V I G I, ZolaGz, Leonardo, Yezuz, Lun)
- Aalborg Rebels MasterClass (roliver, Xander, Fyzik, BeastWTB, Dres, EnJ0y)
Herunder kan programmet for dagens stream ses, mens I også kan følge de spændende opgør nedenfor:
Stream
- 19:00 - Aalborg Rebels OohTrade vs. Dr. Oetker
- 20:00 - Hobro Vikings vs. Ølgod Efterskole 2
- 21:00 - Svendborg Orcas vs. Københavns Private Gymnasium