Opret Log ind
Copenhagen Games CS:GO Ladies: Grupper og program annonceret
Grupperne er nu blevet offentliggjort samtidig med, at formatet er blevet ændret.
Skrevet af: SkeeN    17. april 2019 23:05      

mimi vil være at finde i turneringen, hvor hun spiller for Assassins.

Copenhagen Games er lige om hjørnet, da eventet som bekendt igangsættes i morgen, og det betyder samtidig, at det også er blevet tid til deres notoriske kvindeturnering.

Holdene er blevet inddelt i fire grupper, hvor de i gruppespillet spiller single round-robin, hvor alle kampe afgøres som BO1. Efterfølgende igangsættes sluspillet, hvor der spilles single elimination BO3. 

Deltagerliste

  • eu ACES Esport (smuci, juliebabz, nylon, Sindi, Flutura)
  • world Assassins (Candy, vilga, KllyVe, klaudia, mimi) 
  • world Beşiktaş Esports (juliano, Petra, Missa, zAAz,kr4sylya)
  • nam CLG Red (bENITA, refinnej, emy, GooseBreeder, di^, vEz)
  • eu Crowns fe (Kim, Nessa, Jinjin, HellRose, vicvic, spyleadeR)
  • us Dignitas fe (CAth,rain,artStar,EMUHLEET,milk ,Xp3) 
  • eu eParadise Angels (Carms,L.K.S,Gina, MIILA, aNNja)
  • dk Epparel (Celine, KiPPi, sabzinatoR, dunno, Greis)
  • dk Fluffy Unicorns (Med K, carryline, Mizzia, PewPewNille, Amanda Jones) 
  • world Galacticans United (SIGGZ, ANGELKA, Zietra, iggyx, D7_KC)
  • eu Giants Gaming fe (Aidy, Llo, Knopk@, kathi, MissLaia )     
  • eu Good Question (Sarsi, Cool Girl, anNbelievablex3, Starbuck, M4GGAN)
  • eu Granit Gaming fe (roxi, Tynka, 7licious, maliTy, Emerald)
  • eu Horus Esports fe (d0llie, Vårin, nayay, Emilia, MiZi, Finui)
  • ru Lazarus Esports fe (dshq, Riley, tory, Ant1ka, t4tty)
  • ru Monolith fe (f6tal, utopia, Nast1a, neyroleptika, tweNty)
  • no N47  (Minnie, aurora, mattye, Hedje, Lalità)  
  • eu PENSIONERS+2 (KiTTy-KaT, ANa,  iLLa, iRene, Mar1on)
  • ru plan-B eSports Female (Victoria, Allurin, Ksu, Elizabeth, emjem)
  • eu REXO Gaming (Lowlita, Psycho, pullox, anja, kV)
  • eu Singularity fe (anniken, KiKi, OYKU, jenkon, rchl) 
  • eu Wildfire Gaming fe (Coco, ZanaSofs, K1KA, Miss Varno, sopheyy) 

Grupper

Program

Torsdag den 18. april

Gruppe 1 og 3

  • 10:00 - Runde 1 (spilles på scenen)
  • 11:30 - Runde 2
  • 13:00 - Runde 3 (spilles på scenen)
  • 15:00 - Runde 4
  • 16:30 - Runde 5 (spilles på scenen)

Gruppe 2 og 4

  • 19:30 - Runde 1 (spilles på scenen)
  • 21:00 - Runde 2
  • 22:30 - Runde 3 (spilles på scenen)

Fredag den 19.

  • 10:00 - Gruppespil  - Runde 4
  • 12:00 - Gruppespil -  Runde 5 
  • 15:00 - Slutspil - RO16
  • 19:00 - Slutspil- Kvartfinaler 

Lørdag den 20. 

  • 10:00 - Semifinale 1 (spilles på scenen)
  • 14:00 - Semifinale 2 (spilles på scenen)
  • 18:00 - Finalen (spilles på scenen)

Præmiepulje

  • 1. 130.000 kroner
  • 2. 50.000 kroner
  • 3.-4. 10.000 kroner

Turneringen kan følges på nedenstående stream:

#1 SEVEN
2019-04-18 00:58
Cliff? Clark.. KllyVe.
#2 mesterslagter
2019-04-18 01:52
Lige før man satser mere på pigeturneringen end den regulere turnering ^^
#3 warwhale
2019-04-18 22:40
Ja, det er jo i hvert fald i de størrelsesforhold de er. Hvor vil du hen med det?
Log ind eller opret en bruger for at kunne kommentere