Opret Log ind
Runde 4 af avXperten.dk 1. Division igangsættes
Den fjerde runde af avXperten.dk 1. Division starter om lidt, hvor de fleste af holdene spiller deres sidste kampe for sæsonen.
Skrevet af: Arthrangos    10. februar 2019 17:35      

avXperten.dk 1. Division byder programmet på i dag, hvor næsten alle de tilbageværende kampe for sæsonen skal spilles, og nogle vindere i hver grupper bliver deres højst sandsynligt fundet i dag.

Udover kampene i dag mangler der at blive spillet tre kampe i gruppe A og en enkelt i gruppe C, hvor den sidste kamp spilles tirsdag den 12 februar.

Stillingen og dagens program i gruppe A:

Hold og lineups i gruppe A:

  •  eSpuma (Ebbens, Fredii, CapZ, Willyk, Deejay)
  •  HFK (sDl, ZyN, k1ngo, Hannibalx, FLAEK, Sorenski)
  •  Kolding Esport (ko5te, JaquarN, Stilborg, Gaas, JellybeAN)
  •  KPG (Smokey, Post, mohanN, 0Wi11y, Humanic)
  •  Quantaya (Kaspara, NilleR, tHm, BöyE, denzu)
  •  RSE2 (dragn, Bonfire, Marden, MortenBN, FunguZ)
  • SGIF (l4ne, Kristja, nopze, divedN, dupscho, eddye)
  •  tjeam (wezx, sikrow, pkn, dfect, Fidde)

Stillingen og dagens program i gruppe B:

Hold og lineups i gruppe B:

  •  AaB (ErikseN, ValcoNN, Runoe, Raz, vestr, wadion)
  •  GSC Sharks (kn0lle, GusB, Ziee, Toreans, D1zen)
  •  ITC Division (Schmidt, Knudsenn, Sebz, Hvalendahlen, Grønlænderen)
  •  Ølgod Efterskole (PURK, brzer, Chok, Niemann, SNEAKY)
  •  Reaper Main (eGE, Xpree, Sacron, Gulle, Lumsen)
  •  Sørby Potential (MeyZ, C0R3, Bangsen, Milo, Griller, OJ)
  •  Tricked Academy (Freddo, Zatty, Azioom, Iceberg, CHR1S)
  •  Tricked U16 (Fuglen, JulleG, MatheLL, Zorsix, Since)

Stillingen og dagens program i gruppe C:

Hold og lineups i gruppe C:

  •  HDE.Wild (Lauridsen, BloMMeN, toastertim, Jostic, zen0)
  •  Ignite (zhAME, cube, tekzinz, Jmoments, Craz, Fxrtune)
  •  NOVA FEMALE (d0llie, EMS, Marina, Nayay, Angel)
  • Reaper Black (xDPiratManden, N1ckz, Mahhe, MSH, K1ngster)
  •  RSE1 (jabbi, zER0B0y, zEAN, MiLLER, Lukib0y, Gobby)
  • Sørby Main (FeZ,PR1mE, Void, Sacul, Q-Q, LakeTown)
  •  TrainE (Zeas, granzales, INX, braadz, domax)
  •  XI (casano, zanoj, Rømer, R3vilo, specto, TOADlike, xone)

Følgende kampe vises live på Dust2TV:

  • 18:00 -  Kolding Esport vs.  RSE2
  • 19:00 -  Tricked Acd vs.  GSC Shark
  • 20:00 - Sørby Main vs.  TrainE
  • 21:00 -  Ignite vs.  TrainE

Kjasper caster dig gennem kampene på Dust2TV.

FAKTABOKS

Dato og tid for avXperten.dk 1. Division:

  • 20. januar - Kampstart mellem 18 og 21
  • 27. januar - Kampstart mellem 18 og 21
  • 3. februar - Kampstart mellem 18 og 21
  • 10. februar - Kampstart mellem 18 og 21

Oprykning til POWER Ligaen foregår som følger:

  • Vinderen af hver gruppe møder nummer 8, 9 og 10 fra POWER Ligaen
  • Nummer 8 fra POWER Ligaen vælger først, hvem de vil møde af de tre vindere
  • Nummer 9 vælger herefter, og nummer 10 møder det sidste hold
  • Nummer 7 fra POWER Ligaen vælger, hvilken 2'er fra avXperten.dk 1. Division de vil spille mod i en semifinalekamp, de to andre toer mødes i den anden, og herefter mødes hver vinder i finalen

Hos avXperten kan du købe Mac opladere, USB-C kabler, rejseadaptere, TV ophæng, LED-pærer, iPhone opladere, USB hubs, trådløse opladere, netværkskabler og trådløse routere.

#1 KarK
2019-02-10 20:41
Kort process af de unge drenge fra Sørby...
#2 Garff
2019-02-10 21:55
Sacron og gulle hV?
#3 Gulle
2019-02-10 21:59
SacronBEAST var hv idag!!! :)
#4 casle
2019-02-10 22:05
Det må være alt den gode pracc imod os 😁 men fedt at se i bare ødelægger der ud af 💪
#5 Gulle
2019-02-10 22:21
ja præcis peter :) ødelægger er måske så meget sagt. Men det er sgu fint kontra den tid vi har :)
Log ind eller opret en bruger for at kunne kommentere