Opret Log ind
POWER Fight Club #3 skydes i gang klokken 18
Så er vi ved at være klar til første runde i POWER Fight Club #3, hvor de 16 hold starter ud.
Skrevet af: Sander    13. februar 2018 17:15      

Dagen er kommet, hvor POWER Fight Club #3 skydes i gang for de 16 deltagende hold, som alle kæmper om til sidst at stå øverst på podiet med checken på 5.000 kroner samt billetter til Sorring LAN Party.

I går blev de indledende kampe offentliggjort, men der er sket en lille ændring siden da, da Magicians har meldt fra, og de bliver i stedet erstattet XI Esport.

De skal nu sammen med de 15 andre hold kæmpe om i første omgang at spille sig gennem swiss gruppespillet. De otte bedste går nemlig videre til næste uges slutspil, mens de otte dårligste ryger ud.

De indledende kampe kan ses herunder:

Tidspunkt   Kampe Map Resultat
18:00   dk Ambush vs. dk Alpha BO1 11 - 16
18:00   dk Serenic vs. dk roughtimes BO1 05 - 16
18:00   dk SUBLIFE vs. dk nark0se BO1 16 - 08
18:00   dk Main Street vs. dk Sørby Acd BO1 16 - 13
18:00   dk Odense vs. dk Spirifex BO1 16 - 12
18:00   dk XI Esport vs. dk Tricked Acd BO1 12 - 16
18:00   dk Vulture vs. dk itsok BO1 16 - 10
18:00   dk AGF vs. dk TheEyesChico BO1 16 - 09
  • dk Ambush (quinz, LATINOBOMBEN, KaDaZ, rtA, s0mmer)
  • dk Alpha (blameF, mupzG, mind, zibron, dezcaN, GnuEN)
  • dk Serenic (kiR, mixxed, shinshin7, zypp, birdfromsky)
  • dk roughtimes (Daffu, KroNoZ, biLi, lauzt, mazi)
  • dk SUBLIFE (tobiz, kallew, celrate, FIEND, farlig)
  • dk nark0se (MjAAY, dfect, oskarJ, Sikrow, johnny, Nicoehh)
  • dk Main Street (wusung, sinde, b0ychild, Jialocin, dfen)
  • dk Sørby Acd (Lauritz, Vester, Q-Q, SaCuL, Void)
  • dk Odense (blaq, røj, kriz, LeffeN, wAGNR)
  • dk Spirifex (Coronaz, zypath, Mankz, cleMeNz0, Queenix)
  • dk XI Esport (CABBI, shaker, PihL, Typos, scott)
  • dk Tricked Acd (Qu1sten, Sauer, Shahata, chris, Fidde)
  • dk Vulture (CeyL, zhAME, danno, OzA, zYNC)
  • dk itsok (gravityy, socN, tobyy, vhL, wardz)
  • dk AGF (TMB, NoTaN1dgl, chr1s, kristou, zER0boy)
  • dk TheEyesChico (ch1no, Sebz, HOTTEZT, hug, NikoHeiseN)

Klokken 19:30 afvikles anden runde, mens tredje runde er klokken 21:00, og det bliver tirsdagens sidste runde. De to resterende runder spilles onsdag.

For hver runde kan du følge én kamp på den officielle stream herunder:

#1 tHOMSEEE
2018-02-13 17:25
Nemt for shaker
#2 shakR
2018-02-13 17:27
+1
#3 tHOMSEEE
2018-02-13 17:28
Har du husket blå booster???
#4 shakR
2018-02-13 17:29
2 styks tak
#7 tHOMSEEE
2018-02-13 17:52
Maskiiiiiiin
#5 empyreaN
2018-02-13 17:42
2EZ4nark0se
#6 sembpeter
2018-02-13 17:50
Er det kun en match der streames?
Log ind eller opret en bruger for at kunne kommentere